PROBĚHLÉ KONCERTY

zájezd sboru do holandského BARENDRECHTU

14. – 18. 6. – Barendrecht

NOC KOSTELŮ

2. 6. 2023 – Louny – chrám sv. Mikuláše

Pěvecký sbor HARMONIE Louny v decentně osvětleném lounském sv. Mikuláši. Spojení duchovní sborové hudby a noční atmosféry výjimečného gotického prostoru.

LETNICE – koncert se sborem Cantica Bohemica

28. 5. 2023 – Louny – chrám sv. Mikuláše

Mimořádným zážitkem se stal nedělní koncert v chrámu sv. Mikuláše. U příležitosti svátku Letnic jsme vystoupili spolu s našimi vzácnými hosty – s Ženským komorním sborem CANTICA BOHEMICA z Litoměřic. Zvuk ženského sboru byl až nadpozemský, duchovní repertoár velmi zajímavý. Pod vedením sbormistryně Dominiky Valeškové sbor předvedl své umění v Lounech a my si jejich návštěvy velmi vážíme. Těšíme se, že na podzim se s litoměřickým sborem opět setkáme, pro změnu v Budyni nad Ohří a v Litoměřicích.

KONCERT KE DNI MATEK

14. 5. 2023 – Louny, Kostel Církve československé husitské

Ohlédnutí za koncertem ke Dni matek. Zazpívali jsme si společně se sborem Chrapot z Mělníka. Vystoupení se velice vydařilo! Děkujeme sboru Chrapot, že nás navštívili a jistě se ještě někdy uvidíme! ☺️

HARMONIE tělesně postiženým

23. 4. 2023 – Louny

BENEFIČNÍ KONCERT HARMONIE A HOSTŮ

Na již tradičním koncertu, jehož výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován lounské organizaci Svazu tělesně postižených, vystoupili kromě našeho sboru i hosté – Jitka Sedláčková (klavír), Lucie Voldřichová (klarinet) a Alžběta Marie Štolová (housle).

Koncert bravurně uváděl Karel Ploranský.

Děkujeme všem, kteří přišli na náš nedělní benefiční koncert! I přes nevelkou účast se vybralo krásných 4025,- ! 👍

Peníze poputují lounské organizaci Svazu tělesně postižených a budou použity na kompenzační pomůcky!
Ještě jednou Vám všem děkujeme, jste skvělí! ☺️🫶

Štědrovečerní koncert s koledami v Lounech

24. 12. 2022 – Louny

Štědrovečerní zpívání v kostele sv. Petra v Lounech 🙂 Ta vánoční atmosféra má zkrátka svoje kouzlo. 😉 A české koledy s námi opět zpívali téměř všichni, kdo do kostela dorazili.
Letošní Štědrý večer měl sbor Harmonie opravdu nabitý. Ihned po tomto zpívání se přesunul do Chrámu sv. Mikuláše, kde spolu s Chrámovým sborem doprovodil mši svatou.

 

Benefiční koncert v Tuchoměřicích

17. 12. 2022 -Tuchoměřice

Smíšený pěvecký sbor Ambažura nás pozval do Tuchoměřic, kde jsme společně uspořádali benefiční koncert. Výtěžek byl věnován domovu pro seniory Sue Rider, který sídlí také v Tuchoměřicích.

Provedení Missy Brevis Jiřího Pavlici

v Lounech

16. 12. 2022 – Louny

Úžasný zážitek! Missa brevis v Lounech opět stála za to! ☺️👍🤩
Děkujeme všem hudebníkům i zpěvákům za nadšené provedení Missa brevis.
Děkujeme panu dirigentovi Petru Řehákovi za vedení a trpělivost.
Děkujeme posluchačům, kteří i v té veliké zimě zcela zaplnili kostel.
Děkujeme panu děkanovi, že poskytl tento nádherný prostor.
Děkujeme panu Karlu Ploranskému za přiblížení vánočního příběhu.
Bylo to super a příští rok se jistě zase sejdeme. My tam budeme!
 

Provedení Missy Brevis Jiřího Pavlici

v Ústí nad Labem

13. 12. 2022 – Ústí nad Labem

Tradičně se v Ústí nad Labem provádí v adventu Pavlicova Missa Brevis. Krásná mše pro sóla, sbor, orchestr a zvony. HARMONIE si mši zazpívala společně s přáteli z Ústí nad Labem v „červeném kostele“.

Adventní koncert v Novém Strašecí

10. 12. 2022 – Nové Strašecí

Adventní koncert v kostele Narození Panny Marie v Novém Strašecí konečně proběhl po několika odložených termínech kvůli Covidu. HARMONII pozvalo Muzeum Nové Strašecí.
Koncert se opravdu vydařil! V chladném kostele se sešlo mnoho posluchačů, kteří zcela zaplnili lavice. Sbor zpíval s nadšením a koncert měl ten správný náboj a spád.
Na klavír doprovázela paní Martina Podaná, houslemi opět výborně doprovodil pan Miloslav Wainer. 👍
Děkujeme Muzeu v Novém Strašecí za pozvání a také za zázemí a teplý čaj. Těšíme se zase příště na další spolupráci! ☺️

Adventní koncert s Pavlínou Senić

26. 11. 2022 – Opočno u Loun

Adventní koncert Pěveckého sboru HARMONIE a Pavlíny Senić proběhl v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Po koncertu došlo k slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu.

S HARMONIÍ na cestách

4. 11. 2022 – Louny

Kdo se v pátek 4. listopadu i přes vydatný déšť vydal do lounského Vrchlického divadla, měl jedinečnou možnost procestovat po hudební stezce celý svět!Vypravili jsme se z Loun s písničkou Když jsem já šel skrze Louny a vydali se na východ. Slovenská lidová píseň Prší, prší byla vzhledem k počasí dokonale výstižná. V Maďarsku jsme si poslechli Uherský tanec v podání houslí Miloslava Wainera za doprovodu klavíru Martiny Podané. Přes hudební ukázky z Izraele, Číny a Japonska jsme se dostali až k oceánu. Tam se k naší cestě “do Ameriky” připojil i sbor Carmen ze ZUŠ Louny. Společně jsme se protančili kubánskými rytmy přes muzikál až k jazzové skladbě At last, po které se opět na chvíli naše cesty rozdělily. Sbor Carmen se vypravil do Afriky, ze které dovezl několik ukázek tamní hudby plné pohybu. Harmonie zamířila směrem do Evropy. Vylodili jsme se ve Španělsku s krásnou galicijskou ukolébavkou A la nanita, nana a pokračovali dále přes Pyreneje na sever. Ve Francii jsme se pozdravili se skvělou šansoniérkou Edith Piaf a už jsme pospíchali na britské ostrovy, konkrétně do Irska. Zde jsme se potkali s dalšími hudebními poutníky, Romanou a Petrem Novotných, kteří nám krásně a procítěně zazpívali dvě typické irské písně. Potom na skok do Skotska a přes moře zpátky na pevninu. Óda na radost je známá skladba, která nás přivítala v Německu. Ale protože, jak se říká, doma je doma, vrátili jsme se všichni zpátky do naší krásné země. Sbory Harmonie a Carmen na závěr společně předvedly nádhernou skladbu Zajatá z díla Antonína Dvořáka a lidovou písničku Což se mně, má milá. Rozloučili jsme se se skvělým a pozorným publikem naší oblíbenou Modlitbou z pohádky Anděl Páně.
Děkujeme tímto všem, kteří se na úspěchu koncertu podíleli! Oběma sborům, sbormistrům Jiřímu Kurkovi, Kateřině Štolové a Renatě Zázvorkové, klavíristkám Martině Podané a Jitce Sedláčkové, hostům Miloslavu Wainerovi, sourozencům Štolovým a sourozencům Novotným. Zvláštní obrovské poděkování patří panu Karlu Ploranskému, který jako pan učitel zeměpisu provázel milým výkladem během celého koncertu. A v neposlední řadě velké díky Vám, našim příznivcům a posluchačům, díky kterým má naše práce smysl!
Těšíme se brzy opět na viděnou! 🙂
 

Pietní akt k výročí Republiky – Smolnice u Loun

28. 10. 2022

Během svátečního mlhavého odpoledne se ve Smolnici na návsi u pomníku padlých v 1. světové válce sešlo několik desítek obyvatel, vedení Obce a členové Spolku sv. Bartoloměje. Mužská část Pěveckého sboru Harmonie Louny pod vedením Jiřího Kurky zazpívala píseň Blíž k tobě, Bože můj, Hoši od Zborova a píseň Kde domov můj v původním znění s dvěma slokami. Paní starostka Lenka Kalousová s místostarostou Milanem Sulo položili k pomníku květiny. Všichni členové Spolku sv. Bartoloměje, kteří setkání zorganizovali, konstatovali, že to byla důstojná a hezká vzpomínka na padlé vojáky.

Napsali o nás – Lounský PRESS

28. 10. 2022

V regionálním týdeníku Lounský PRESS vyšel krásný článek naší posluchačky Jany Sečanské. Děkujeme, Jano!

Koncert duchovní hudby k výročí posvěcení chrámu sv. Mikuláše v Lounech

18. 9. 2022

Slavnostní koncert duchovní hudby k výročí posvěcení chrámu.
Jsme velice rádi, že jsme mohli v našem nádherném chrámu přivítat Hornický pěvecký sbor z Kladna, který předvedl velká hudební díla autorů A. Dvořáka, P. Mascagniho a G. Rossiniho. Sbor se nám představil jak v samostatné části, tak následně také zazpíval společně s naším sborem HARMONIE. Dohromady zazněly hlasy téměř sedmdesáti zpěváků! Kdo si přišel užít slavnostní neděli s hudbou, určitě nelitoval. Důkazem byl zaplněný chrám a bouřlivý potlesk.

Roudnické konsonance

10. – 11. 9. 2022

Roudnické konsonance – nesoutěžní mezinárodní festival pěveckých sborů.
 
Moc příjemně strávený HARMONICKÝ víkend v Roudnici spojený s vinobraním.
V sobotu dopoledne koncert v Galerii moderního umění, odpoledne duchovní koncert v kostele Narození Panny Marie. Večer družba s místním smíšeným sborem Fojtův komorní sbor a se sborem Bernardini z daleké Břidličné. Návštěva vinobraní v areálu roudnického zámku, burčák…. V neděli ráno zpívání při mši v kostele Narození Panny Marie………prostě ten víkend neměl chybu.

Poutní koncert ve Smolnici u Loun

28. 8. 2022

Ve Smolnici zpíváme vždycky s radostí. A na konci srpna tam byl velký svátek. Svátek sv. Bartoloměje, kterému je zasvěcen zdejší kostel. My popřáli, jak jinak, svým zpěvem.

Noc kostelů

10. 5. 2022

Letošní Noc kostelů jsme měli napilno. Prvním vystoupením byl koncert v právě renovovaném kostele ve Strupčicích. Ten se konal od 18:30 hodin.
Po krásném vystoupení ve Strupčicích jsme od 20:30 pokračovali neméně krásným koncertem v Horním Ročově.
Kostel byl zcela zaplněn a posluchači i hudebníci si společně užili příjemnou podvečerní hodinku plnou zajímavé muziky.

S HARMONIÍ na cestách

7. 5. 2022

S HARMONIÍ na cestách – premiérový tematický program s písničkami z celého světa se konal 7. května 2022 v Kulturním domě v Postoloprtech.
Program HARMONIE připravovala již před pandemií a konečně ho mohla poprvé uvést veřejně.
Posluchači se během koncertu mohli seznámit s písničkami z různých států Evropy, ale také Japonska, Číny nebo Ameriky.
Slovem každou destinaci uvedl Karel Ploranský, který se ujal role pana učitele zeměpisu.
Program S HARMONIÍ na cestách uvedeme opět na podzim ve Vrchlického divadle v Lounech.

Benefiční koncert ve prospěch Svazu tělesně postižených v Lounech

29. 4. 2022

Tradiční každoroční benefiční koncert se tentokrát konal v našem lounském Vrchlického divadle v pátek 29. dubna. V příjemné akustice malého divadelního sálu náš sbor HARMONIE vystoupil s pestrým programem pod vedením obou sbormistrů – Jiřího Kurky a Kateřiny Štolové. Hosty sboru byli Trio Cum amore, Alžběta Marie (housle) a Adam (perkuse) Štolovi. Na klavír účinkující doprovodila Martina Podaná a průvodní slovo připravil Karel Ploranský.
 
Děkujeme všem přítomným posluchačům, kteří přispěli formou dobrovolného vstupného na nový elektrický vozík pro zdravotně postižené z lounska!!

Regionální festival Dokud se zpívá…

25. 2. 2022

Dvouhodinový festival lounských sborů ukázal, kolik malých i velkých zpěváků se v našem regionu najde.Večer plný zpěvu zakončila naše HARMONIE. Festival pořádala ZUŠ Louny.

Soustředění sboru v areálu Botanika – Horní Bezděkov

18. – 20. 2. 2022

Víkendové soustředění sboru se konalo opět v krásném areálu Botanika. Pilně jsme pracovali na přípravě koncertů plánovaných na tento rok. Tím je především tematický program S HARMONIÍ na cestách, který premiérově uvedeme v Postoloprtech 7. května.
 

Novoroční koncert HARMONIE ve Smolnici

18. – 20. 2. 2022

Rok 2022 jsme zahájili krásným koncertem v kostele sv. Bartoloměje ve Smolnici 9. ledna. I přes chladné počasí se sešlo mnoho diváků, místa k sezení byla zcela zaplněna. V první části koncertu zaznělo ještě několik vánočních písní, na které dále navazovaly písně duchovní, lidové i populární. Zpěváci i posluchači odcházeli nabití radostí a energií. A tak to má být! 🙂
 
 

Štědrovečerní zpívání pod lampou

Včerejší štědrovečerní zpívání proběhlo v netradičním duchu!
Před devátou hodinou večerní jsme se jako obvykle sešli před bránou hřbitova u kostela sv.Petra. Bohužel, protože bylo zamčeno, jsme se nemohli dostat do kostela a hrozilo tedy, že koncert vůbec neproběhne. Ale to už se začali scházet posluchači a my je nemohli zklamat! Zaimprovizovali jsme tedy a byl z toho krásný „koncert pod lampou“.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na tomto trochu jiném vánočním zpívání, sboristům i posluchačům, těm, kteří koncert navštěvují pravidelně i těm, kdo včera byli úplně poprvé. Vytvořili jsme společně báječnou vánoční atmosféru a dokázali, že Vánoce nám nezkazí nikdo a nic!
Protože v průběhu zpívání byl hřbitov nakonec odemknut, mohli jsme se na závěr společně všichni podívat do připraveného a nazdobeného kostela, kde náš sbor zazpíval ještě jednu poslední píseň. Potom jsme se již s přáním šťastných vánočních svátků rozešli domů.
Na takový netradiční zážitek budeme jistě dlouho vzpomínat nejen my!
Kateřina Kotková – členka sboru HARMONIE

NAPSALI O NÁS – 10. 11. 2021 – Lounský PRESS

Děkujeme vám!
V pátek 5. listopadu zamířily kroky mnohých Lounských  na skutečně mimořádnou akci, jejíž nápad vznikl spontánně na jedné z online zkoušek v časech   lockdownu. Tři pěvecké sbory, Carmen, Harmonie a Kvítek, připravily společný program pro všechny z řad zdravotníků, policie a hasičských sborů. Téměř zaplněné Vrchlického divadlo bylo tak svědkem ojedinělého koncertu, jaký u nás diváků měl veliký úspěch.
Kvalitně  sestavený program, jeho profesionální provedení včetně průvodního slova a nadšení jak sboristů, tak posluchačů, bylo silným zážitkem pro všechny zúčastněné. Lidé zpívali lidem. V této nelehké době, kdy i přes rozdílnost názorů na opatření, očkování,  a vše s tím související, jsme všichni na jedné lodi. A my, kdo byli jak v publiku, tak na jevišti, jsme se na  ten společně strávený čas ocitli i na jedné vlně. A to natolik, že jsme si známé melodie pobrukovali spolu s účinkujícími. Sboristé vyjádřili uznání lidem, kteří jsou tady pro nás a které voláme, když je nám ouvej.
Na podium přišel i  zástupce záchranných složek velitel Požární stanice Louny npor. Ing. Robin Kastner. Slovy od srdce se přiznal, že na podobné sborové akci je poprvé. Upřímně  poděkoval jménem všech kolegů i diváků a vyjádřil obdiv účinkujícím. Skromně podotkl, že dělají svoji práci, jako my všichni ostatní.
Každý z nás si kousek toho vzájemného člověčenství, které nás na ty dvě hodiny zcela propojilo, odnesl domů. Máme za sebou velice nesnadné období. Někdo musel pracovat za velice ztížených podmínek, jiný musel zůstat naopak doma, dalšímu ztráta práce zkomplikovala život.
Věřím, že i díky silnému  zážitku z báječného koncertu půjdeme všichni bez rozdílu dál trochu kurážněji. Abychom došli společně zase do normálně fungujícího světa. Na který se pamatujeme, a kde jsme doma.
A kde se jednou zase při krásných písničkách zase budeme moci bez obav svobodně setkávat.
 
Milí účinkující…..DĚKUJEME VÁM! 
 
Míla Pecinová

28. října 2022 od 17:00 - Smolnice u Loun

Pietní akt k výročí Republiky